Pracownia gastroskopii, kolonoskopii

Lokalizacja:

ul. Henrykowska 1, II piętro

Rejestracja:

Telefoniczne centum obsługi pacjenta, tel. 41 240 0000
poniedziałek-piątek, godz. 7.00-18.00
Na badanie wymagane jest skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Skierowanie należy dostarczyć w terminie 14 dni roboczych od dnia wpisania na listę oczekujących. W przypadku nieprzekazania skierowania w terminie pacjent zostanie skreślony z listy oczekujących
Wynik badania histopatologicznego do odbioru (do 3 tyg.) w rejestracji w godz. 7.00-15.00 od poniedziałku do piątku.

Zakres wykonywanych badań i zabiegów:

W Pracowni Endoskopowej wykonywany jest pełen zakres specjalistycznych badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego m. in. gastroskopia, kolonoskopia czy rektoskopia. Wszystkie badania wykonuje wykwalifikowany zespół lekarzy i pielęgniarek z wieloletnim stażem, w oparciu o nowoczesne techniki endoskopowe i wysokiej klasy sprzęt.

Przygotowanie do gastroskopii:

  • Ostatni posiłek stały w przededniu badania można spożyć do 18:00. Napoje do 22:00.
  • Na badanie należy zgłosić się na czczo. Nie należy też zażywać leków doustnych.
  • Na badanie należy zabrać wcześniejsze wyniki gastroskopii wraz z opisem (jeśli badanie było wcześniej przeprowadzane)
  • Osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe, np. Acard, Polocard, Acenocumarol, Xarelto, Pradaxa, Warfin, w porozumieniu ze swoim lekarzem powinny odstawić je na 5 do 7 dni przed terminem badania.
  • W przypadku osób chorujących na cukrzycę, które mogą mieć trudność w poradzeniu sobie ze spadkami poziomu cukru, zalecane jest przeprowadzenie badania w ramach hospitalizacji. W tym celu należy od swojego lekarza prowadzącego uzyskać skierowanie do szpitala.

Wyznaczona godzina badania, jest godziną orientacyjną.

W razie pytań i wystąpienia problemów prosimy o kontakt z pracownią endoskopii, tel.: 41 240 14 60.

Przygotowanie do kolonoskopii:

Informacje ogólne:

  • W przypadku osób chorujących na cukrzycę, które mogą mieć trudności w poradzeniu sobie ze spadkami poziomu cukru, zalecane jest przeprowadzenie badania w ramach hospitalizacji. W tym celu należy od swojego lekarza prowadzącego uzyskać skierowanie do szpitala.
  • W przypadku osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, np. Acard, Polocard, Acenocumarol, Xarelto, Pradaxa, Warfin, należy w porozumieniu ze swoim lekarzem odstawić je na 5 do 7 dni przed terminem badania.

Wyznaczona godzina badania, jest godziną orientacyjną. W razie pytań i wystąpienia problemów prosimy o kontakt z pracownią endoskopii, tel.: 41 240 14 60.

Przygotowanie do badania:

Trzy dni przed badaniem:
Nie należy spożywać owoców i warzyw pestkowych (np. winogrona, kiwi, truskawki, pomidory) oraz ziarnistego pieczywa, pestek siemienia lnianego i maku.

Dzień przed badaniem:
Rano należy zjeść lekkie, płynne śniadanie bez mleka, surowych owoców i warzyw (np. kleik bezmleczny) oraz napojów gazowanych. Inne napoje można pić w dowolnej ilości.

Można przyjmować stale przyjmowane leki

Około godz. 10.00: rozpuścić 1 saszetkę preparatu CitraFleet lub zamiennika (do kupienia w aptece bez recepty) w filiżance zimnej, niegazowanej wody. Nalezy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do leku.
Dodatkowo do godz. 12.00 należy wypić 2 litry niegazowanej wody
Około godz. 14.00: należy rozpuścić i wypić kolejną saszetkę preparatu CitraFleet. Postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do leku.
Dodatkowo należy wypić 2 litry niegazowanej wody do godz. 17.00
Po godz. 17.00 można pić inne klarowne płyny w celu zaspokojenia pragnienia

UWAGA! Normalną reakcją na lek powinny być częste wypróżnienia. Wypróżnienia czystą wodą oznaczają dobre przygotowanie do badania. Przed zastosowaniem leku CitraFleet lub zamiennika należy przeczytać dołączoną ulotkę.

Do badania należy pozostać na czczo.

W dniu badania:

  • Należy pozostać na czczo.
  • Nie przyjmować żadnych leków
  • Na badanie należy zabrać wcześniejsze wyniki kolonoskopii wraz z opisem, jeśli badanie było wcześniej przeprowadzane