Działająca od ubiegłego roku pracownia rezonansu magnetycznego w Nowym Szpitalu w Świebodzinie uzyskała kontrakt z NFZ. W podpisaniu umowy na zakontraktowania świadczeń w zakresie rezonansu magnetycznego w świebodzińskiej placówce udział wziął wojewoda Władysław Dajczak oraz Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital Holding S.A.

Podpisana z NFZ umowa będzie obowiązywała od 1 czerwca tego roku do 30 czerwca 2023 r. Dzięki temu z bezpłatnych badań będą mogli korzystać nie tylko pacjenci leczeni w szpitalu, ale także osoby ze skierowaniami od specjalistów. Jest to siódme takie urządzenie w województwie lubuskim a badania realizowane w ramach kontraktu z NFZ są nielimitowane.

Pracownia rezonansu w świebodzińskim szpitalu została otwarta pod koniec lipca ubiegłego roku. Miała ona służyć pacjentom oddziału neurologii z pododdziałem udarowym oraz wszystkim osobom, które wymagają specjalistycznej diagnostyki. Od otwarcia pracowni wykonano w niej 735 badań.

W pracowni rezonansu w Świebodzinie wykonywane są badania, m.in. głowy, kręgosłupa, narządów jamy brzusznej oraz badania naczyń. Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku, ale w przypadku dużego zapotrzebowania ze strony pacjentów jest możliwość wykonywania badań również w soboty. Opis badania pacjent otrzymuje w ciągu 2-3 dni. Na badania wymagane jest skierowanie. W przypadku badań komercyjnych skierowanie nie jest konieczne.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://www.nowyszpital.pl/nowy-szpital-w-swiebodzinie/diagnostyka/rezonans-magnetyczny/

fot. źródło Lubuski Urząd Wojewódzki