W szpitalu w Świeciu wszystkie oddziały wracają do normalnego funkcjonowania. Od 14 marca do 1 kwietnia na oddziale zakaźnym pozostanie jeszcze 20 miejsc dla pacjentów chorych na COVID.

Oddział paliatywny przyjmuje już pacjentów od ubiegłego tygodnia. Oddział płucny planowe przyjęcia rozpoczął w poniedziałek. – Na jednym i drugim oddziale mamy komplet pacjentów – mówi Przemysław Leśniewski, prezes Nowego Szpitala w Świeciu.

Zgodnie z decyzją NFZ do 1 kwietnia wszystkie szpitale, w których były oddziały przekształcone w tzw. oddziały covidowe wrócą do normalnego działania.

W szpitalu w Świeciu w zależności od sytuacji epidemiologicznej i decyzji wojewody kujawsko-pomorskiego było od 50 do 70 miejsc przeznaczonych dla chorych na COVID. Miejsca dla osób zakażonych tworzone były najczęściej na oddziałach: zakaźnym, płucnym i paliatywnym. W czasie, kiedy chorych było najwięcej w oddział covidowy przekształciła się także rehabilitacja.

Do końca lutego br. w szpitalu w Świeciu leczonych było 1190 chorych na COVID-19. Najwięcej w 2021 r. – ponad 600 osób. Obecnie w szpitalu leczonych jest 11 pacjentów chorych na COVID-19. Normalnie działa również punkt wymazowy oraz punkt szczepień na COVID-19.