5. Rehabilitacja oddechowa po COVID-19

Rehabilitacja oddechowa po COVID-19

Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą rozpoczyna realizację projektu pn. „Powrót do zdrowia po COVID-19”. Program zakłada wsparcie 425 osób w powrocie do zdrowia i aktywności zawodowej po przebyciu COVID-19 poprzez realizację programu bezpłatnej rehabilitacji oddechowej.

Ćwiczenia pod kierunkiem rehabilitantów pomogą w powrocie do aktywności fizycznej osobom, które po COVID-19 szybko się męczą, odczuwają duszność czy osłabienie.

Program zakłada 12 spotkań (2 razy w tygodniu po 60 minut). Zestaw ćwiczeń oraz ich intensywność będą dostosowane do możliwości i potrzeb zdrowotnych każdego pacjenta. Będą to ćwiczenia oddechowe, rozgrzewające, wzmacniające oraz wyciszające.

Kto może skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji po COVID-19?

Pomoc skierowana jest do mieszkańców województwa lubuskiego. Do programu mogą zgłosić się osoby pełnoletnie i aktywne zawodowe, które przechorowały zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i mają stwierdzony tzw. zespół long COVID. W pierwszej kolejności na rehabilitację oddechową będą kwalifikowane osoby leczone na oddziałach intensywnej terapii lub przy pomocy wysokoprzepływowej tlenoterapii.
Z programu są wyłączone osoby obciążone chorobami płuc, np. POChP i astmą oraz niewydolnością serca. Do projektu nie będą zakwalifikowane pacjenci, którzy zakończyli leczenie 12 miesięcy przed zgłoszeniem się do projektu czy korzystali z rehabilitacji oddechowej w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Zapisy do programu rehabilitacji oddechowej po COVID-19

Rekrutacja do projektu prowadzona jest w sposób ciągły i trwa do 30 kwietnia 2023 r.
Zgłoszenia do projektu przyjmowane są osobiście, pocztą tradycyjną lub elektroniczną, a także telefonicznie:

• w Kostrzynie nad Odrą pod adresem: Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą Sp. z o.o. ul. G. Narutowicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą Zakład Rehabilitacji Leczniczej rehabilitacja.kostrzyn@nowyszpital.pl
    Rekrutacja telefoniczna pod numerem 41 240 19 25 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-14.30;
  • w Witnicy pod adresem: Pracownia Rehabilitacji w Witnicy ul. Piaskowa 4 rehabilitacja.witnica@nowyszpital.pl
    Rekrutacja telefoniczna pod numerem 41 240 19 25 od poniedziałku do piątku w godz 7.30-14.30.

Dokumenty do pobrania:

FORMULARZ REKRUTACYJNY – KOSTRZYN NAD ODRĄ (PDF 416 kb)

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU – KOSTRZYN NAD ODRĄ (PDF 215 kb)

REGULAMIN REKRUTACJI – KOSTRZYN NAD ODRĄ (PDF 188 kb)

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.