Od 24 września ruszają szczepienia przeciw COVID-19 dawką przypominającą. Do szczepień uprawnione są m.in.: osoby po 50. roku życia i pracownicy ochrony zdrowia.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą.

Do szczepienia uprawnione są osoby, które:

  • ukończyły 50 r. życia
  • pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem
  • oraz osoby ze szczególnymi uprawnieniami do szczepień dawką przypominającą, tj. otrzymujące aktywne leczenie przeciwnowotworowe; po przeszczepach narządowych przyjmującym leki immunosupresyjne lub terapie biologiczne; po przeszczepie komórek macierzystych w ciągu ostatnich 2 lat; z umiarkowanymi lub ciężkimi zespołami pierwotnych niedoborów odporności; z zakażeniem wirusem HIV; leczonych aktualnie dużymi dawkami kortykosteroidów lub innych leków, które mogą hamować odpowiedź immunologiczną; dializowanych przewlekle z powodu niewydolności nerek

Wykonanie szczepienia dawką przypominającą odbywa się wyłącznie preparatem Pfizer bez względu na rodzaj wcześniej przyjętej szczepionki. W przypadku osób zaszczepionych preparatami Pfizer, Astra Zeneca, Moderna, trzecią dawką można zaszczepić się po upływie 6 miesięcy od otrzymania drugiej dawki. Osoby zaszczepione preparatem Johnson&Johnson mogą przyjąć dawkę przypominającą po 6 miesięcy od zaszczepienia.

Rejestracja:

  1. Przez bezpłatną ogólnopolską infolinię pod nr 989
    Można to zrobić samodzielnie lub za pośrednictwem osoby bliskiej. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie przesłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  2. Na stronie pacjent.gov.pl  (do rejestracji wymagany jest profil zaufany)
  3. Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  4. W wybranym punkcie szczepień – kontakty do naszych punktów szczepień znajdują się na stronie internetowej: https://www.nowyszpital.pl/aktualnosci/grupa-nowy-szpital-holding-s-a/rejestracja-na-szczepienia-przeciw-covid-19/